Zdecydowana większość Par Młodych organizuje ślub w sezonie od wiosny do jesieni. Najbardziej popularne miesiące to czerwiec i sierpień.
Jednak nie wszyscy decydują się na wesele w porze letniej. Ślub zimą ma zarówno wiele plusów, jak i minusów.

Koszty ślubu
O ile nie decydujemy się na ślub w okresie Świąt Bożego Narodzenia czy Sylwestra to zapłacimy mniej za salę i obsługę.
Po sezonie ślubnym często możemy trafić na promocyjne ceny fotografa ślubnego czy operatora filmowego.

Świąteczna atmosfera
W okresie świątecznym panuje niezwykły klimat. Szybko robi się ciemno. Goście raczej mniej chętnie będą wychodzić na zewnątrz.
Salę warto udekorować świecami oraz lampkami. Można także zainspirować się dekoracjami z szyszek czy gałązek świerku oraz jemioły.
Kościół jest ozdobiony świątecznymi akcentami, często tak pięknie, że nie trzeba już wynajmować dekoratorki do jego wystroju.

Pogoda
Zima może być zarówno śnieżna, jak i ponura, deszczowa. Trzeba się przygotować na każde warunki. Obowiązkowo zakupić okrycie na suknię do kościoła.
Do wyboru mamy wiele pięknych sztucznych futer, etoli czy eleganckich płaszczy.
Pary Młode martwią się także czy wszyscy goście przyjadą, czy nie będzie zamieci śnieżnej, która uniemożliwi dotarcie na wesele gościom.

Plener ślubny
Pogoda może uniemożliwić zaplanowany plener ślubny dlatego trzeba być przygotowanym na zmianę terminu lub sesję w pomieszczeniu, np. pałacu.
Należy także pomyśleć o ciepłym ubraniu. Warto także podczas sesji mieć ze sobą coś ciepłego do picia. Obowiązkowo ciepłe, wygodne buty.
Jeśli uda nam się zrobić zdjęcia w otoczeniu śniegu, będą one wyjątkowe, inne niż wszystkie wykonywane latem.

 

Ślub Moniki i Jarka
26 października 2018

You May Also Like